Maakonna terviseülevaade

Uuring "Koolitoit Läänemaal 2013"

 

Valminud on Eesti maakondade tervisetulemite ja –mõjurite teemaline lühiülevaade. 

Läänemaa tervisenäitajad

Võrdlusgraafiku legend

 

Konverents „Toit ja tervis"

 

Koostöös MTÜ Saarte Koostöökogu ja MTÜ Hiidlaste Koostöökogu LEADER tegevusgruppidega korraldab MTÜ Kodukant Läänemaa riikliku puu- ja köögiviljakampaania raames konverentsi "Toit ja tervis".

Teisipäev, 25. oktoobril 2011 toimub Haapsalu Kutsehariduskeskuses (Ehitajate tee 3) konverents „Toit ja tervis" 

Projekti eesmärk on tõsta kohalike toitlustajate ja kogukonna teadlikkust tervislikust toitumisest 
ning kohaliku ja mahetoidu eelistest ning kasutamise võimalustest 

10.30 -10.50 kogunemine, tee ja terviseamps 
10.50 -11.00 Avamine ja plaanitud tegevuste tutvustus 
11.00 -11.45 Raivo Vokk, TTÜ Toiduainete Instituudi direktor 
„Söö hästi, siis tunned end hästi" 

11.45 - 12.00 Tee ja terviseamps 

12.00-13.00 Darja Matt, Eesti Maaülikool 
„Mahe ja tavatoidu kvaliteedi erinevused ja mõju tervisele" 

13.00 - 14.00 Lõuna – Haapsalu Kutsehariduskeskuse koolitoit 

14.00 - 15.00 Annely Soots, arst ja toitumisterapeut, Tervisekool 
„Laste toit ja tervis, mida me paremini saaksime teha" 

15.00 - 15.15 Tee ja terviseamps 

15.15 - 16.15 Mahetootjad, talunikud ja väiketootjad Läänemaalt- praktikute näited, soovitused ja soovid 

16.15 - 17.15 Parima koolitoit Lääne-Eestis retsepti välja kuulutamine 

17.15 Kasulik, vajalik ja kiire ärikohtumine 
Toiduaine valmistaja ja toitlustaja, söögisaalis 

RETSEPTIVÕISTLUSEL OSALEMISE JUHEND on kättesaadav siit: 
Retseptivõistlus Parim koolitoit Läänemaal 2011.doc

Retsepti esitamise tähtaeg on 20.oktoober 2011

 

 

Puu ja köögivilja kampaania raames toimub Läänemaal:

23. september "Kodukandi toidupidu", kus mahetalud esitavad oma tooteid ja toimub toodete vahetamine  - toote eest tasustatakse teise tootega. Tingimuseks on, et toode peab olema tervislik toiduaine. Degusteeritakse puu– ja köögiviljadest valmistatud jooke, toimub tervisliku toidu spetsialistide debatt, "Nunnu" konkurss ja üritusele mängib taustaks ansambel "Untsakad" ning pidu juhib õhtujuht.

3-9. oktoober toimub tervisliku toitumise nädal Taebla vallas, mille raames korraldatakse koolitus ja näitus-konkurss „Sügisannid toidulaual" Osalemiseks tuleb eelnevalt registreeruda meili aadressilvv@taebla.ee või telefonil 472 0306.  Oodatud on eelkõige kodumaisest toorainest (vähemalt 80% ulatuses) valmistatud hoidised, mis on ise kodustes tingimustes valmistatud. Parimad hoidised valitakse välja ja tehakse teatavaks 9. oktoobril kell 11.00  Taebla kultuurikeskuses. Täpsemaid juhiseid näitusel osalemiseks vaata aadressilt http://www.taebla.ee/

22. oktoober toimub tervisliku toitumise kursus "Kokkuhoiu kokaklubi - säästliku söögitegemise õpituba abivajajaile". Kursuse eesmärk ja rõhk on asetatud praktiliste oskuste õpetamisele säästvalt köögis majandama ilma tulemuse kvaliteeti langetamata.  Tooraineteks on valitud lihtsad ja odavalt kättesaadavad toiduained, millede rikkalikud kasutusvõimalused tänapäeva kireva kaubavaliku tõttu perenaiste seas on tähelepanuta jäänud. Üritus toimub Haapsalu kutsehariduskeskuses.


25. oktoobril toimub Tervisliku toitumise konverents "Läänemaa tervislik TOIT".  Konverents korraldatakse koostöös Haapsalu Kolledži ja MTÜ Kodukant Läänemaaga. Konverentsil käsitletakse järgmisi teemasid: mahetoidud, toiduteaduse praktilised rakendused, tervisliku toidu tähtsusest, probleemid toitumisel ja toitumisega, maakonna ettevõtete võimalused  ja tooted tervisliku toidulaua kujundamisel. Konverentsil esitleb nö staarkokk lihtsamaid tervisliku toiduvalmistamise võimalusi ja osalejatel on võimalus neid degusteerida. Üritus toimub Haapsalu kutsehariduskeskuses.

 

Lisainfo:
Hele Leek-Ambur
Tel: 514 9143
Hele.leek@gmail.com
 

 

Toidupidu Kõmsi kultuurimajas

 

23. septembril kell 16 ootab MTÜ Mahetootjate Selts Kõmsi vallamajas seminarile mahetootjaid, kus toodangu turustamise ja Eesti Mahe tegevuse teemadel teeb ettekande Jaan Nõmmik ning eri riikide mahetoodete turustamise viise ja tootjate koostöövõimalusi tutvustab Merit Mikk.

Seminar toimub projekti „Läänemaa mahetootjate koostöövõrgustiku arendamine" raames ja on toetatud Kodukant Läänemaa LEADER-meetmest.

Kell 19 ootab MTÜ Kodukant Läänemaa oma liikmeid ja külalisi tähistama sügise saabumist KODUKANDI TOIDUPEOGA  Kõmsi kultuurimaja suures saalis.

Kavas on:
Tervislik toit toiduspetsialistide pilgu läbi
Mahetoodete esitlus
Kohalike perenaiste toidu degusteerimine ja valmistamisõpetuse jagamine
Tervislike toiduainete vahetus ( iga peole tulija võtab kaasa ühe toiduaine, näiteks moosipurgi, hoidise, õunakoti jne., mis asendab piletit. Koju minnes saab peolt lahkuja loosiga vahetustoiduaine kaasa).
Etteasted, nuputamised, mängud ja tantsupalad.
Õhtut juhib Marko Matvei. Muusika ansamblilt Untsakad.

Üritust rahastab osaliselt Tervise Arengu Instituut ja Lääne Maavalitsuse terviseprojekt.

Info ja regsitreerimine seminarile:  Kaire Kaljura,  kaire@hkhk.edu.ee ja telef. 5622  3855
Info ja registreerimine toidupeole: Larissa Mandel, larissa@kklm.ee ja telef. 5397 7603
       

 

Seminar "Tervise- ja heaoluteenuste arenguvõimalused Eestis"

 

15. septembril kell 11 toimub Fra Mare Thalasso Spa-s seminar "Tervise- ja heaoluteenuste arenguvõimalused Eestis".

Kogu maailmast leiame iga päevaga üha rohkem teateid erinevate kunstiliikide kasutamine kohta tervise hoidmiseks ja parandamiseks. Seminaril räägime kuidas emotsioonid on meie tervisega seotud ning milliseid ideid võiksid heaoluteenuseid pakkuvad organisatsioonid kiirelt arenevast neuroteadusest ja kunstiteraapiast leida. Saame teada millised on heaoluteenuste innovatsiooni- ja ekspordivõimalused ning milliseid seadusandlikke küsimusi toob kaasa tänavu vastuvõetud Euroopa Liidu patsientide vaba liikumise direktiiv. Arutleme loomemajandajate ning terviseparandajate koostöövajaduste ja võimaluste üle.

Seminar on osalejatele tasuta. Osavõtuks on vajalik registreerimine: info@lak.ee  või telefonil 473 5538

Seminar on jätkuks Läänemaa tervise- ja loomemajanduse klastrialgatusele ning osa Haapsalu Tervisedenduse ja taastusravi kompetentsikeskuse rajamise protsessist.

Oodatud on spaad, heaoluteenuseid osutavad hotellid, tervise- ja sotsiaalteenuseid pakkuvad ettevõtjad, sihtasutused; loomemajanduse, spordivaldkonna, toitlustamise jt heaolu suurendamise ning hoidmisega tegelevad ning innovatsioonivõimalusi otsivad ettevõtted ja asutused. 

Päevakava
10:30-11:00 saabumiskohv ja registreerumine 
11:00-11:10 Päeva sissejuhatus. Moderaator Andres Huul, SA Läänemaa Arenduskeskus juhataja
11:10-12:00 Kuidas tekib heaolutunne? Kuidas luua mõõdetavust heaolu muutuses? Mida pakub selleks neuroteadus? Prof. Sulev Kõks, Füsioloogia Instituut, Tartu Ülikool 
12:00-12:45 Uute teenuste loomise võimalused tervise- ja heaoluasutustes loovteraapiate kasutamise kaudu. Praktikad meilt ja mujalt. Eha Rüütel, dotsent, Tallinna Ülikool 
12:45:13:30 Lõuna
13:30-14:15 Milliseid muutusi ja võimalusi toob kaasa 2011 a vastu võetud Euroopa Liidu patsientide vaba liikumise direktiiv? Sille Allikmets, advokaat, Advokaadibüroo Aavik ja Partnerid, 
14:15-15:00 Paneeldiskussioon. 
Kas ja kuidas peaksid tervise-, heaolu- ja loomeettevõtjad tegema koostööd teenuste arendamisel, et ettevõtete ning sihtkoha ekspordivõimekus suureneks? Millised on peamised seni ilmnenud probleemid, uued võimalused ja väljakutsed.
Osalevad:, Eesti Spa Liidu tegevjuht Aire Toffer, Ettevõtluse toetamise ja Krediidi Haldamise SA (ESA) vanemkonsultant ja Kopli ettevõtlusinkubaatori juhataja Peeter Mõistlik, Tartu Loomemajanduskeskuse juhatuse liige Raul Oreškin, PÖFF arendusjuht Neeme Kari.
15:00 -15:30 Tervisepaus
15:30-16:45 Tervise- ja heaoluteenuste innovatsioon ja ekspordivõimalused. Ain Aaviksoo, terviseteenuste innovatsioonikonsultant, Poliitikauuringute Keskuse PRAXIS juhatuse liige 
16:45-17:00 Päeva kokkuvõte, Andres Huul

Esinejad:
Sulev Kõks

Haridus: 1995 arstiteaduskond ravi eriala, Tartu Ülikool;
1999 doktorikraad, molekulaarne biomeditsiin, Tartu Ülikool
Töökoht: Tartu Ülikool, füsioloogilise genoomika professor ja arstiteaduskonna teadusprodekaan
Olen Tartu Ülikoolis õppinud arstiks. Peale TÜ lõpetamist otsustasin hakata tegelema füsioloogiaga ja eeskätt närvisüsteemi füsioloogiaga. Minu peamised uurimissuunad on emotsioonide neurobioloogia, neuropeptiidide füsioloogia, meeleoluhäirete geneetika, närvisüsteemi ja immuunsüsteemi koosmõjud krooniliste haiguste kujunemisel (psoriaas), transkriptoomi uuringud ning selle modelleerimine. Aastatel 1999-2002 töötasin biotehnoloogiafirmas Visgenyx, seega oman mõningast ettevõtlusalast kogemust. Meie uurimisgrupi peamiseks saavutuseks on emotsioonide keskkonnaga kohanemise molekulaarsete mehhanismide selgitamine ning selle alusel potentsiaalse ärevushäirete ravistrateegia väljatöötamine. Uurimistöö eest oleme saanud Vabariigi teaduspreemia (prof Eero Vasara uurimisgrupi preemia), ning Eesti Vabariigi presidendi noore teadlase preemia.


Eha Rüütel
 Eha Rüütel, PhD (psühholoogia), MPH (rahvatervise magister), terapeut, superviisor. Tallinna Ülikooli rakendusloome osakonna juhataja ja kliinilise tervisepsühholoogia dotsent, kunstiteraapiate õppekava juht. Eesti Loovteraapiate Ühingu ja Euroopa Kunstiteraapiate Hariduse Konsortsiumi (ECArTE) juhatuse liige. Terapeutilise tegevuse keskmes on lahenduskeskne loovteraapia, vibroakustiline teraapia ja loovsupervisioon. Teadushuvi on suunatud kunstide teraapilisele rakendamisele, positiivsele tervisepsühholoogiale ning käitumise ja tervise seoste sh loominguliste tegevuste ja heaolu seoste uurimisele.


Sille Allikmets 
Oma erialast tegevust juristina alustasin juba Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas õppides, praktiseerides samaaegselt Tallinna Linnavalitsuse juriidilises osakonnas (aastatel 1989-1991).
1994. aastal, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lõpetamise järgselt astusin Eesti Advokatuuri ning aastatel 1994 - 2007 töötasin advokaadina advokaadibüroos Tark & Co.
Alates 2007. aastast olen töötanud algul advokaadina, alates 2008. aastast vandeadvokaadina ning samast aastast ka partnerina Aavik & Partnerid advokaadibüroos. 
Igapäevatöö kõrvalt kaitsesin ma 2010. aastal Tartu Ülikoolis teadusmagistritöö teemal "Tervishoiuteenuse direktiivi eelnõu mõju tervishoiuteenuse kättesaadavusele Eestis". Piiriülese tervishoiuteenuse valdkonna uurimist jätkan ma ka käesoleval ajal Tartu Ülikooli doktoriõppe raames.


Ain Aaviksoo 
Ain Aaviksoo, terviseteenuste innovatsioonikonsultant, Poliitikauuringute Keskuse PRAXIS juhatuse liige, Tervisepoliitika programmi direktor


Paneeldiskussioonis astuvad üles:
Neeme Kari
Aire Toffer 

Peeter Mõistlik 
Raul Oreškin


Modereerib Andres Huul 

Üritust toetab Eesti Haigekassa ja Lääne maavalitsuse terviseprojekt 

Kohtumiseni Haapsalus!
 

 

Täiendused Läänemaa terviseprofiilis

 

Programmi "Tervislike valikuid toetavad meetmed 2010 – 2011" raames on täiendatud maakonna terviseprofiili indikaatortabelit ja täiendavalt on koostatud kokkuvõte "LÄÄNEMAA ELANIKKONNA TERVISENÄITAJAD JA NENDE MUUTUSED PERIOODIL 2002-2009".


Hele Leek-Ambur
514 9143

 

Rahvusvahelise konverentsi LÄÄNEMAA - TURVALINE PESAPAIK materjalid

 

5. aprillil 2011 toimus Haapsalus rahvusvaheline konverents, mille sisuks oli tervisedenduse, turvalisuse ja liiklusohutuse valkonnas tippspetsialistide ettekanded tutvustamaks parimaid praktikaid ja meetmeid nii rahvusvahelisel kui ka riiklikul tasandil
 

Hyvinkää kui turvaline linn tegevused, Yrjö Heimonen, Hyvinkää Linnavalitsus

Turvaline liikluskeskkond, Dago Antov, Tallinna Tehnikaülikool

Turvalise paikkonna edendamise kogemused, Alan Hutchison, Winchesteri Ülikool

Õpimeetodid heaolu edendamiseks, Tony Rea, Winchesteri Ülikool

Arengutreening liiklusohutusalases koolituses, Jonathan Passmore, London East University

 

 

 

Läänemaal tunnustati seadusekuulekaid noori ning kõige tervemaid

 

Eile, 5. aprillil toimunud maakonna ennetuspäeval "Turvaline pesapaik" tunnustati kahe konkursi võitjaid.

Lääne maavalitsus korraldas konkursi Kõige TERVEM. Konkursi eesmärk on väärtustada ning avaldada avalikku tunnustust Läänemaa elanikule või organisatsioonile, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on silma paistnud maakondliku tervise edendamise valdkonna arendamisel. 

2011. aasta Kõige TERVEMA tiitli koos tunnistusega said:
Kersti Lõhmus - toitumisspetsialist, aktiivne kepikõndija; 
Anželika Murik - vesiaeroobika ja Pilatese treener, ettevõtja;
MTÜ Lääne-Eesti Vabatahtlik Reservpäästerühm - vabatahtliku töö eest ennetamisel ning päästetöödel; 
TLÜ Haapsalu Kolledž - tervisejuhi õppekava loomise eest

Haapsalu politseijaoskonna poolt korraldava konkursi Õiguskuulekas NOOR eesmärgiks on juhtida tähelepanu tublidele ja asjalikele noortele, kes on kaaslastele oma käitumisega eeskujuks, on positiivsed liidrid ja hinnatud sõbrad.

2011. aastal võitsis konkursi Noarootsi Gümnaasium koosseisus Margus Lillemäe, Mait Maddisson, Hannela Paat, Kaisa Kask.

Võistkondi osales konkursil kolm - Noarootsi Gümnaasiumi, Haapsalu Gümnaasiumi ja Haapsalu Kutsehariduskeskuse meeskonnad. Võistkonnad pidid läbima kolm võistluspunkti - politsei, piirvalve ja päästepunkti, kus tuli sõita rattaga alkoprillid ees, viskama täppisviset viskeliiniga ning päästjate riietesse enda panema ja ämbriga vett voolikusse valama. Kõik tegevused toimusid aja peale. Kui võistluspunktid läbitud, siis viis Läänemaa Noortekogu osalejatele läbi fotojahi, mis läbis kogu Haapsalu linna.

Konkursid toimusid ESF „Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2010-2011" ja Lääne Prefektuuri osalisel rahastamisel.

Lisainfo:
Hele Leek-Ambur, tel 514 9143, hele.leekmail.com
Anneli Katkosilt, tel 473 2832, anneli.katkosilt@politsei.ee

 

 

Tulemas on rahvusvaheline konverents LÄÄNEMAA - TURVALINE PESAPAIK

 


5. aprillil 2011 toimub Haapsalus rahvusvaheline konverents, mille sisuks on tervisedenduse, turvalisuse ja liiklusohutuse valkonnas tippspetsialistide ettekanded, tutvustamaks parimaid praktikaid ja meetmeid nii rahvusvahelisel kui ka riiklikul tasandil

Plenaariumile on oodatud maakondade valdkondlikud spetsialistid, omavalitsuste töötajad ja ettevõtjad.


Päev koosneb kolmest erinevast blokist, millest on võimalik osa võtta täies mahus või valikuliselt:

10.00 – 10.15 Konverentsi avamine, tervitused – Haapsalu Kultuurikeskus, Posti 3

10.15 – 13.00 Plenaarium "TERVISE PESAPAIK" – Haapsalu Kultuurikeskus, Posti 3

Lektorid Eestist, Inglismaalt, Soomest, Saksamaalt, Ameerika Ühendriikidest.
Konverentsi keeleks on inglise keel, kuulajatele tagatakse tõlge.

13.00 – 14.00 LÕUNA Kaitseliidult tasuta soe supp Lossiplatsil

14.00 – 17.00 "INNOVAATILINE PESAPAIK" – TÖÖTOAD Läänemaa Muuseum, Kooli 5

Terviskäitumise töötuba – Tervislik toitumine ja liikumine. Õnn. Narkootikumide tarbimise avastamine. Tuleohutu kodu. Sihtrühmaks noored vanuses 16-18a, tervisespetsialistid ja noortetöötajad.

Liiklusohutuse I töötuba – Omavalitsuste roll turvalise liikluskeskkonna tagamisel. Liikluskäitumine. Liiklusseadus. Sihtrühmaks KOV spetsialistid, ennetusspetsialist, kooliõpetajad jt. Töötuba juhib Haapsalu Kolledži liiklusohutuse lektor Margus Nigol.

Liikluskasvatuse II töötuba – "Laste liikluskasvatuse kord" arutelu sh jalgratturite koolitus ja lasterühma saatja koolitus. Moderaator Urve Sellenberg.

Loovteraapilised sekkumised – külaliseks on Havai tantsu terapeudid, kes tutvustavad uusi  tervist arendavaid suundi. Sihtrühmaks terapeudid, liikumisspetsialistid jt.

Konverentsil ja töötubades osalemiseks registreeru siin: http://www.hk.tlu.ee/tervisekonverents_registreeru

15.00 – 18.00 Kogupere kampaania "OHUTU PESAPAIK" Lossiplatsil

Huvitav ja valikuid pakkuv päeva osa, kus jätkub meelelahutust, olulist informatsiooni, uusi oskusi ning põnevaid tegemisi. Kampaanial tutvustab  ennast ja oma tegemisi:
Kaitseliidu Lääne malev, Lääne Prefektuur, Läänemaa päästeosakond, Eesti Punane Rist Läänemaa Selts, Maanteeamet Lääne regioon, Läänemaa Skautide malev , Läänemaa Noortekogu, Haapsalu Lions klubi, Läänemaa Vabatahtlik Reservpäästerühm jpt

Lisaks esinevad maakonna erinevad taidluskollektiivid – ansamblid, tantsijad, võimlejad. Vabal laval on esinemisvõimalus kõigil, läbivaks on idee, et elu on väärtus!

Kuulutatakse välja konkursside „Kõige TERVEM" ja „Õiguskuulekas noor" parimad!

Osalejatele jagatakse õnneloose! Astu läbi ÕNNELOOSI PUNKTIST Läänemaa muuseumis ajavahemikul kell 14.00-1600. Auhinnad on välja pannud Haapsalu spa Fra Mare, spa hotell Laine, Haapsalu veekeskus ning peavõit on reisifirmalt Tallink kruiis kahele Stockholmi!Hele Leek – Ambur
Tel 514 9143
E-post: hele.leek@gmail.com
http://pesapaik.wordpress.com/

 

Tunnusta kõige tervemat!

 

 


Lääne maakonna turvalisuse teemakoda ja Haapsalu politseijaoskond kuulutavad välja konkursi Kõige TERVEM.

Lääne maavalitsuse poolt korraldatava konkurssi Kõige TERVEM eesmärk on väärtustada ning avaldada avalikku tunnustust ühele või mitmele Läänemaa elanikule või organisatsioonile, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on silma paistnud maakondliku tervise edendamise valdkonna arendamisel.

"Kõige TERVEM" nimetus koos auhinnaga antakse tunnustusena üksikisikule või organisatsioonile kelle töö, tegevus ja eeskuju tervise edendamise valdkonnas on aasta jooksul silma paistnud erilise tulemuslikkusega ning mõjutanud oluliselt turvalisuse arengut Läänemaal.

Kandidaadi tegevus peab olema:
· kaasa aidanud Läänemaa terviseedenduse arengule ja tervislike eluviiside positiivse maine kujundamisele;
· mõjutanud paikkonna elanike tervist; 
· kujundanud ja väärtustanud tervisesõbralikku elukeskkonda maakonnas;
· taganud terviseedenduslike tegevuste järjepidevuse.

Auhinnakandidaadi võib esitada iga maakonnas elav üksikisik ning iga maakonnas tegutsev asutus, ettevõte või mittetulundusühing.

Konkursile esitatakse kirjalik ja vormikohane ettepanek koos põhjendustega. Ettepanekute vastavad vormid on kättesaadavad Lääne Maavalitsuse kodulehel www.lmv.ee ja maakonna portaalistwww.laanemaa.ee Tähtajaliselt mittesaabunud ettepanekuid ei arvestata.

Ettepanekud edastatakse Lääne Maavalitsuse turvalisuse teemakoja nimele kinnises ümbrikus, millel on märgusõna "KONKURSS" hiljemalt 20. märtsiks, aadressil Haapsalu Politseijaoskond Lossiplats 4, Haapsalu või e-postiaadressile anneli.katkosilt@politsei.ee

Valituks osutub teemakoja poolt enim hääli saanud kandidaat. Otsuse langetamisel arvestab teemakoda kandidaadi tegevuse vastavust preemia eesmärgile, tegevuse tulemuslikkust, idee originaalsust ja selle täideviimise taset ning tegevuse mõjukust kogu maakonna ulatuses.

Tunnustused ja auhinnad antakse üle maavanema ja teemakoja esindaja poolt maakonna rahvusvahelisel tervisepäeval „Turvaline Pesapaik" 5. aprillil 2011.

Tunnustuse saajale väljastatakse teemakoja poolt vastav tunnistus. Konkursi statuut asub SIIN

Konkurss toimub ESF „Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2010-2011" ja Lääne Prefektuuri osalisel rahastamisel.

Info:
Hele Leek-Ambur
Tel: 472 0350, 514 9143
E-post: Hele.leek@gmail.com

Anneli Katkosilt
Tel: 473 2832, 5647 5728
E-post: anneli.katkosilt@politsei.ee

 

Koostati juhendmaterjal turvalise paikkonna (Safe Community) rahvusvahelise võrgustikuga liitumiseks

 

 

Läänemaa turvalisuse teemakoja tegevusena ja koostöös Haapsalu Kolledžiga valmis juhendmaterjal turvalise paikkonna (Safe Community) rahvusvahelise võrgustikuga liitumiseks

Materjal on abiks teistele maakondadele, kes lähtuvad oma turvalisuse edendamisel Safe Community kriteeriumitest ja kellel on soov liituda rahvusvahelise võrgustikuga.

Võrgustikuga on liitunud Eestist Rapla ja Lääne maakond ning oma tegevused selles suunast on kavandanud ka Viljandi maakond ning Tallinna linn.

Juhendmaterjali leiab siit.

Lisainfo:
Hele Leek-Ambur
Tel 514 9143
E-post hele.leek@gmail.com

 

Läänemaa terviseprofiil

 

Seoses Eesti Haigekassa projekti „Vigastuste vältimine Lääne maakonnas" tegevustega on terviseprofiili täiendatud. Koostatud on maakonna turvalisuse programm ja määratletud 3 aasta tegevussuunad.

Lääne maakonna turvalisuse programm 2010 - 2013

Laanemaa_terviseprofiil_taiendatud_2010

Läänemaa terviseedenduse tegevuskava 2010 - 2013

Terviseprofiili kinnitamine

Terviseprofiili koostamise komisjon

Läänemaa indikaatortabel_vigastuste_22092010

Turvaline_laanemaa_web