Maavanem


Neeme Suur

Lääne maavanem 18.02.2008 - 4.04.2011
ja 11.09.2015 - 25.10.2017

Sündinud 2. septembril 1968 Haapsalus.

1984-1987 Kaarepere Sovhoostehnikum (metsamajanduse eriala)
1999-2004 Eesti Maaülikool (bakalaureusekraad loodusvarade kaitse ja kasutamise erialal)
2012 - ... Tallinna Ülikool (magistriõpe haldusjuhtimise erialal)

1989-1991 Kaarepere Sovhoostehnikumi klubi juhataja
1991-1996 Piirsalu metskonna metsavaht 
1996-2002 Risti vallavanem 
2002-2003 Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutuse (ERKAS) arendusjuht
2003-2008 Läänemaa Arenduskeskuse juhataja
2011 - 2015 Riigikogu liige

1992 - Kaitseliidu liige
2008 - Kaitseliidu maleva pealiku abi
1998 - SDE Läänemaa piirkonna esimees
1996 - 2002 Risti vallavanem
2002 - 2008 Risti vallavolikogu esimees
2014 - 2015 Riigikogu õiguskomisjoni esimees ja liige, põhiseaduskomisjoni liige
2015 06.-08 - Lääne-Nigula vallavolikogu liige

Abielus, kolm last

 

Innar Mäesalu

 

Lääne maavanem 15.12.2011-14.10.2014

Sünniaeg: 2. august 1970 Võrus

 

1988 Võru 1. keskkool, inglise keele eriklass

1990 Tallinna miilitsakool

2001 Concordia rahvusvahelise ülikool Eestis, ärijuhtimise eriala

1990–1991 Võru politsei kriminaaljälituse inspektor

1996–2002 Turismiettevõtte Side Suvila omanik ja juht

2000–2001 Kesk-Eesti arenduskeskus, inglise keele lektor

2002–2004 Ajaleht LõunaLeht omanik ja peatoimetaja

2004–2011 Võru linnavalitsus, abilinnapea

 

 

 

Sulev Vare

 

Lääne maavanem 19.11.2004-14.09.2007

Sünniaeg: 25. mai 1962 Saaremaal Kuressaares.

 

1978-1980 Haapsalu 1. keskkool;
1981-1985 Tallinna Tehnikaülikool; tööstuse planeerimine. 
1985-1987 Lääne Kaluri ökonomist;

1987-1992 Lääne Kaluri elektroonikatsehhi juhataja asetäitja;
1992-1993 Leiburi tsehhijuhataja;
1993-1995 Haapsalu Leivatehase direktor;
1995-1999 Haapsalu aselinnapea;
1999-2004 Keskkonnaministeeriumi kantsler

 

 

 

Jaanus Sahk

 

Lääne maavanem 22.09.1999-22.09.2004

Sünniaeg: 12. märts 1953 Jõgevamaal Adaveres. 

 

1960-1971 Põltsamaa keskkool1971-1977 Tallinna Tehnikaülikool, soojusenergeetika  
1975-1977 Tallinna trükikoja "Oktoober" peamehhaaniku asetäitja
1977-1985 Haapsalu KEK-i soojusinsener, hiljem peasoojustehnik 
1985-1992 Kalurikolhoosi "Lääne Kalur" peaenergeetik
1992-1993 Töötas rahvusvahelise praktikalepingu alusel valve-insenerina Rootsi Kuningriigi Haninge ja Tyresö kommuunile kuuluvas ettevõttes Drefikens Energi

1993-1999 Lääne maavalitsuse nõunik, arhitektuuri- ja planeeringuosakonna juhataja
jaan-märts 1999 Lääne maavanema kohusetäitja
aprill-sept 1999 Ragn-Sells Eesti AS kvaliteedijuht

 


 

Arder Väli

 

Lääne maavanem 23.02.1999-20.07.1999

Sünniaeg: 26. detsember 1945

 

Kärdla keskkool

1972 Eesti Põllumajanduse Akadeemia, insener-mehhaanik

1970-1973 Haapsalu Lihakombinaat, insener-mehhaanik
1973-1980 EPT Haapsalu Rajoonikoondis, insener, automajandi juhataja, peainsener, juhataja
1980-1983 Eesti NSV Põllumajanduse Tootmistehnika Komitee, esimehe asetäitja
1983-1986 Haapsalu ATK, esimees
1986-1989 EKP Haapsalu RK, esimene sekretär
1989-1990 EKP KK, sekretär

1990 ENSV põllumajandusminister
1990-1993 Eesti Norra ÜE "Estviking", tegevdirektor
1993-1995 Eesti Krediidipanga Haapsalu filiaal, juhataja
1995-1999 AS Dirhami Sadam, juhataja

 

 

Hannes Danilov

 

Lääne maavanem 01.11.1994-03.01.1999

Sünniaeg: 2. mai 1954 Paides.

 

Raplas lõpetas põhikooli. Seejärtel läks ta edasi õppima Tallinna Spordiinternaatkooli lauatennist. 
Hiljem  asus Hannes hoopis Tartu Ülikooli keemiat õppima.

Pärast ülikooli lõpetamist 1977. aastal tuli ta Haapsallu õpetajaks. 
1984. aastal sai temast Haapsalu rajooni haridusosakonna juhataja, 1989. aastal rajooni täitevkomitee esimehe asetäitja.

Maasekretär vastsündinud maavalitsuses  kuni 1993. aasta  omavalitsuste valimisteni. Siis sai Haapsalu abilinnapeaks.

Hiljem sotsiaalministeeriumi kantsler ja Haigekassa direktor.

 

 

 

Andres Lipstok

Lääne maavanem 1989-12.08.1994

Sünniaeg 6. veebruar 1957

Esimene maavanem pärast nõukogude võimu.
Pärast Tartu Ülikooli majandusteaduskonna lõpetamist 1980. aastal asus tööle Haapsalu rajooni RSN TK rahandusosakonnas.
1989. aasta detsembris nimetas Lääne maavolikogu Haapsalu rajooni ümber Lääne maakonnaks ja valis maavanemaks Andres Lipstoki.

1993. aasta haldusreformi tulemusel maaomavalitsused likvideeriti.

14.12.1993. jätkas Andres Lipstok maavanemana juba Eesti Vabariigi Valitsuse korralduse alusel.
Hiljem minister mitmes valitsuses, Riigikogu liige ja Eesti Panga president.

 

 

 


 

 

 

Artur Kasterpalu

 

Maavanem 1930-1941

Sündinud 14.07.1897,

surnud 02.06.1942 Sverdlovski oblastis

Enne maavanemaks valimist töötas kindlustuses.

 

 

Jakob Aljas

 

Lääne maavanem 1927-1930

 
 
 

Aleksander Saar

 

23.07.1883 – 01.04.1942 

Sünnikoht: Viljandimaa, Lustivere vald

Elukoht: Läänemaa, Taebla  

Taluperemees ja riigiametnik

Haridus: Keskharidus

Kaitseliidu liige, Riigikogu liige ja Isamaaliidu liige

 

Autasud: Kotkaristi teenetemärk II klass 14.02.1929, Valgetähe teenetemärk II klass 24.02.1938

 

Eestimaa Põllumeeste Selts; Maaparandusinstruktor 1910 – 1917

Lääne maavalitsuse esimees ja maavanem aastatel 1917 – 1927