« Tagasi

Maakonna vapp on 80-aastane

Pühapäeval, 5. veebruaril jõudis Lääne maakonna vapp väärika tähtpäevani – 80 aastat. Vapi on kujundanud eesti graafik ja kunstipedagoog Günther Reindorff.

 

Lääne maakonna vapil on punasel väljal ülestõstetud tiibade, vasakule pööratud pea ning kuldsete jalgade ja avatud nokaga hõbedane kull. Kulli pea ümber on kuldne võru.

 

Eesti maakondade vappide väljatöötamisega tehti algust 1925. aastal, kuid see edenes visalt ning vapid kinnitati alles veebruaris 1937. Suure osa Eesti maakondade vappidest on kujundanud Günther Reindorff.

 

Lääne maakonna vapp kinnitati Riigivanem Konstantin Pätsi otsusega 5. veebruaril 1937. Taasiseseisvunud Eestis registreeriti Läänemaa vapp 11. oktoobril 1996.

Andres Huul, kes oli aastatel 1988-1996 Wiedemanni kooli direktor, meenutab, et ametlikult kasutati ajaloolist Läänemaa vappi juba enne taasiseseisvumist. 15. märtsil 1989 allkirjastas Lea Tuusov Haapsalu Rajooni Rahvasaadikute Täitevkomitee otsuse, millega anti Haapsalu 9-klassilisele koolile J. F. Wiedemanni nimi.