Läänemaa aasta ema ja aasta isa

AASTA EMA

 

Aunimetuse eesmärk on väärtustada emadust ja ning tunnustada ema rolli laste kasvatamisel. Auhind antakse emale, kes on tubli lapsevanem ja kodu ning perekonna väärtustamisel eeskujuks teistele, kes on kasvatanud üles tublid lapsed ja tegutsenud silmapaistvalt ka kutsealal või ühiskondlikus elus. Läänemaa aasta ema peab olema Eesti Vabariigi kodanik ja Läänemaa elanik. Aunimetuse võib ühele emale anda ainult ühe korra. Igaüks võib esitada ettepaneku aunimetuse andmiseks.

 

 

Läänemaa aasta ema 2017 – Rita Lai

Ema, kes on koos abikaasaga üles kasvatanud kolm tublit poega. Rita on oma kodukoha kogukonna seltsitevuste eestvedajaja, aktiivne Naiskodukaitse liige ning hinnatud töötaja Risti hooldekodus.

 

Läänemaa aasta ema 2016 – Silvi Tarang

On üles kasvatanud ja kõrgkoolitanud 5 edukat last ning on vanaemaks 9 lapselapsele. Ta on eluaegne metsandustöötaja, kes tegutseb tänagi metsakonsulendina. Proua Tarang on suurepärane käsitöötegija ning kirglik aiapidaja.

 

Läänemaa aasta ema 2015 – Ingrid Danilov

Kolme haritud ja tegusa täiskasvanud lapse ema ning nelja lapselapse vanaema. Pere kõrvalt on Ingrid suutnud panustada ka isiklikku ametialasesse tegevusse ning kogukonna arengusse, olles Haapsalu linnapea rollis ning juhtides Haapsalu kutsehariduskeskust.

 

Läänemaa aasta ema 2014 – Vivian Hallik

Vivian ja Rein Halliku pere on ehe näide suurperest, kus lapsi on kasvatatud hoolivuse ja armastusega ning kus laste andeid on varakult märgatud ning arendatud. Vivian Hallik on üle 40 aasta töötanud Haapsalu alushariduse arendajana.

 

 

AASTA ISA

 

Auhinna eesmärk on väärtustada isadust ja perekonda ning tunnustada isa rolli laste kasvatamisel. Aunimetus antakse EV kodanikule ja Läänemaa elanikule, kes on tubli lapsevanem ja oma tegevusega eeskujuks ka teistele ning, kes on tegutsenud silmapaistvalt ka kutse- või tegevusalal ja/või ühiskondlikus elus. Igaüks võib esitada ettepaneku aunimetuse andmiseks. Aunimetus antakse välja isadepäeva paiku.

 

 

Läänemaa aasta isa 2017 – Andres Paju

On toetavaks ja hoolivaks isaks kolmele lapsele. Oma erialal tunnustatud spetsialist ning kirglik spordisõber.

 

Läänemaa aasta isa 2016 – Hannes Smitt

4-kordne isa ja 6-kordne vanaisa. Osaleb aktiivselt kohaliku kogukonna ja koguduse tegemistes.

 

Läänemaa aasta isa 2015 – Tiit Seiton

Tiit Seitoni peres on kolm last ja üks lapselaps. Suurepärane isa, vanaisa ja tähtis inimene Läänemaa maadluspoiste elutee. On Fazenda OÜ juht ja SK Martna maadlustreener.

 

Läänemaa aasta isa 2014 – Toomas Räli

Läänemaal sündinud ja kasvanud ning tõeline maakonna patrioot. Viie lapse isa ja kolmekordne vanaisa. Töötab Sweconis autotöökoja juhatajana. On tasakaalukas, hea huumorisoonega ja abivalmis inimene.

 

Läänemaa aasta isa 2013 – Kalle Orumaa

Koos abikaasaga üles kasvatanud neli tublit ja sportlikku poega. Töötab koos oma pojaga Haapsalu komandos päästjana, on Variku külavanemana aktiivne kogukonna elu edendaja ja kuulub ka Nõva vallavolikogusse.